Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu powiększenia piersi
Powiększanie piersi jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów wchodzących w zakres medycyny estetycznej. Dlaczego kobiety decydują się na taki krok? I czy zawsze jest możliwe przeprowadzenie tego zabiegu?
Powiększanie piersi – wskazania
Jednym z powodów dla którego kobiety decydują się na powiększanie piersi są kompleksy, które towarzyszą niektórym Paniom już od wczesnej młodości. Kobiety z małym biustem niejednokrotnie uważają, że większy rozmiar miseczki oznacza większą atrakcyjność dla płci przeciwnej. Widzą w zabiegu powiększania piersi także sposób na zwiększenie swojej pewności siebie.
Motywacją dla niektórych kobiet jest też chęć rozwinięcia swojego życia seksualnego. Panie często postrzegają większy biust, jako atrybut kobiecości, który przyciąga większą ilość partnerów.
Jednak mały biust to nie jedyny powód do powiększenia piersi. Na taki zabieg decydują się również Panie, które mają problem z kształtem i jędrnością biustu. Może to wynikać m.in. z ciąży, karmienia piersią, czy z wrodzonej asymetrii piersi.
Kiedy nie można przeprowadzić powiększania piersi?
Powiększenie biustu nie jest możliwe w każdej sytuacji. Ogromne znaczenie ma wstępna konsultacja, która odbywa się przed zabiegiem. W czasie takiej rozmowy specjalista omawia stan zdrowia pacjentki, a także powody, dla których chce podjąć taki krok. Kluczową rolę odgrywa wyjaśnienie tego, czy kobieta ma realistyczne oczekiwania.
Istnieją także medyczne przeciwwskazania do przeprowadzenia powiększania piersi. Chodzi m.in. o choroby nowotworowe, schorzenia wątroby i nerek, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby układu krążenia, a także ciążę i okres karmienia.
Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzane są badania. Co więcej, powiększanie biustu jest wykonywane u pełnoletnich pacjentek.