Medycyna estetyczna – osocze bogatopłytkowe

osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe jest substancją bogatą w czynniki wzrostu, stymulującą komórki macierzyste do regeneracji, otrzymywaną z własnej krwi Pacjenta.

Wstrzykując osocze bezpośrednio w odpowiednie warstwy skóry przyspieszamy proces regeneracji, odnowy tkanek i pobudzamy fibroblasty do produkcji nowego kolagenu.

Osocze bogatopłytkowe ma właściwości gojące, hemostatyczne, redukujące ból, powodujące silną biostymulację fibroblastów i regenerację tkanek, jest całkowicie biokompatybilne, nie powoduje zapalenia, a wystąpienie alergii jest w 100% wyeliminowane.

Mechanizm działania Meso Beauty polega na zwiększaniu zdolności regeneracji i rekonstrukcji tkanek skóry, wspomaga procesy angiogenezy, aktywuje komórki macierzyste i pobudza fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego MesoBeauty PROTEAL?
Zabieg ten polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi Pacjenta i przygotowaniu z niej osocza bogatopłytkowego w procesie odwirowania w specjalnym urządzeniu. W efekcie płytki krwi osadzają się w jednej warstwie osocza. W kolejnym etapie lekarz pobiera osocze bogatopłytkowe przy pomocy specjalnie skonstruowanej próbówki MesoBeauty. Ostateczna faza polega na dodaniu do preparatu odpowiedniego odczynnika, którego celem jest zaktywizowanie płytek do produkcji czynnika wzrostu. W rezultacie powstaje osocze bogatopłytkowe, które wstrzykuje się pod lub podaje na skórę.

Podawanie osocza bogatopłytkowego przypomina zabieg mezoterapii. W tym celu wykorzystywana jest bardzo cienka igła, za pomocą której wprowadzamy uzyskany preparat w okolice wymagające wypełnienia zmarszczek. Możemy również wypełniać zmarszczki, czy fałdy skórne. Ponieważ ilość uzyskanego preparatu jest dość duża, podczas jednego zabiegu ostrzykujemy zwykle 3 okolice ciała, np. twarz, dekolt i dłonie, bądź skórę głowy.

Osocze bogatopłytkowe otrzymane przy wykorzystaniu systemu MesoBeauty PROTEAL charakteryzuje się bardzo bogatą zawartością czynników wzrostu. Dzięki temu macierzyste komórki są wyraźnie stymulowane do regeneracji.

Po zaaplikowaniu osocza w odpowiednie partie skóry, dostrzec można wyraźne przyspieszenie procesu odnowy oraz regeneracji tkanek. Pobudzone zostają także fibroblasty, które rozpoczynają wytwarzanie nowego kolagenu. Aby uzyskać długotrwały efekt, wskazane jest wykonanie 3 zabiegów w odstępach 1-2 miesięcy.

Jakie są korzyści z zabiegu MesoBeauty?
Przede wszystkim zabieg MesoBeauty wyraźnie odnawia i regeneruje skórę oraz inicjuje stymulację fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu. Silna rewitalizacja jest możliwa przede wszystkim dzięki tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej – poprzez działanie własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych uzyskujemy rewitalizację skóry. W rezultacie, dzięki właściwej zawartości czynników wzrostu i komórek macierzystych osocza, otrzymujemy efekt wygładzenia zmarszczek i fałdów skórnych.

Warto również pamiętać o tym, że osocze bogatopłytkowe jest całkowicie bio-kompatybilne i naturalne, nie ma zatem ryzyka nietolerancji czy alergii.

Zastosowanie

    Osocze MesoBeauty znajduje szerokie zastosowanie w:

  • zabiegach odmładzania, czyli generalnej regeneracji i rewitalizacji skóry szyi, twarzy, powiek i całego ciała,
  • usuwaniu drobnych zmarszczek,
  • leczeniu blizn potrądzikowych,
  • przyspieszaniu gojenia ran po zabiegowych (po laserach, zabiegach chirurgii plastycznej),
  • leczeniu łysienia i wypadania włosów.

NOWOŚĆ!

Twój osobisty eliksir młodości – krem z własnym osoczem.
Krem dedykowany imiennie.

Naszym pacjentom proponujemy krem z własnym osoczem bogatopłytkowym.

To absolutna nowość na rynku kosmetycznym.

Preparat w 100% naturalny i idealnie przyswajalny, bo powstały m.in. z osocza właściciela kremu.

Wzmacnia efekt mezoterapii, skóra staje się jędrna, elastyczna, świetlista, doskonale odżywiona i pełna blasku.

Zmarszczki zostają znacznie zmniejszone, a sama skóra nabiera zdrowego, świeżego koloru.

Krem należy przechowywać w lodówce, jego okres ważności wynosi 30 dni.

Ceny kremu z własnym osoczem podane są w zakładce cennik medycyny estetycznej.

krem