Minilift – nici

First Lift

Choć zdążyły zyskać już sporą popularność na całym świecie, na polskim rynku medycyny estetycznej zabieg First Lift to absolutna nowość. Polega on na wszczepianiu pod skórę specjalnych, rozpuszczalnych nici, które stymulują angiogenezę, a także syntezę kolagenu i fibroblastów. Dzięki tym procesom skóra staje się o wiele bardziej gładka i świetlista, podnosi się owal twarzy, znikają z niej zmarszczki, a pory ulegają zwężeniu. Co więcej, wzmocnione zostają obwisłe tkanki, a więc następuje lifting twarzy.

Firma CROMA wprowadziła wchłanialne nici First Lift (Multi Picture Filaments), które przynoszą spektakularne efekty. Aplikacja nici jest w zasadzie bezinwazyjna i bezbolesna. Trwa około pół godziny i nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć. Pozostające po zabiegu drobne zaczerwienienia znikają w ciągu kilku dni. Dodatkowo można je aplikować niemal na całym ciele. First Lift to zabieg dedykowany przede wszystkim pacjentom w wieku 30-65 lat.

minilift
Efekty zabiegu:

 • odmłodzenie skóry
 • wygładzenie zmarszczek
 • zwężenie porów
 • rozjaśnienie skóry
 • wzrost lub zmniejszenie objętości
 • lifting skóry

System nici PDO powstał pięć lat temu w Korei Południowej. Obecnie zabiegi z ich pomocą wykonywane są m.in. w Japonii, USA, Brazylii, Rosji oraz w Europie Zachodniej. Produkt otrzymał medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE i jest dopuszczony do użytku w całej Unii Europejskiej. PDO (polidioksanon) będący składnikiem nici, jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance.

Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywanych w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce. Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA (USP) względem szwów chirurgicznych. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.

Proces neokolagenezy wywołanej wprowadzeniem nici PDO przedstawiają poniższe zdjęcia z mikroskopu elektronowego:

lifting twarzy

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.
Stosując nici, wpływamy wzmacniająco na obwisłe tkanki. Ze względu na szybkie tempo wchłaniania nici, nie ma ryzyka zagęszczenia i bliznowacenia, jak w przypadku włókien o dużej średnicy i nici o długim okresie biodegradacji (ponad rok).

Główne wskazania do zastosowania nici liftingujących PDO First Lift na twarzy:

 • pionowe i poziome zmarszczki na czole
 • lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi
 • dolna powieka – worki
 • policzki
 • wyraźny fałd nosowo-wargowy
 • rowek policzkowo-jarzmowy
 • fałd podbródkowy
 • fałd marionetkowy
 • V-lifting
 • opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
 • fałdy skóry na policzku
 • pomarszczone policzki

Główne wskazania do zastosowania nici PDO First Lift na ciele:

 • fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
 • ujędrnianie i kształtowanie piersi
 • zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach
 • niewrażliwa skóra i tkanka podskórna (szczególnie po liposukcji)
 • otyłość – ramiona, brzuch, żebra
 • łysienie

Zabieg trwa zazwyczaj 30 – 60 minut i jest zabiegiem bezbolesnym. Rozpoczyna się od nałożenia znieczulenia miejscowego (krem znieczulający).

Porównanie efektów przed i bezpośrednio po zabiegu wprowadzenia nici PDO w okolicy żuchwy i szyi:

nici liftingujące

First Lift Barb – najłagodniejsza forma skutecznego liftingu

first lift
Jednym z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest nieoperacyjny lifting za pomocą Nici First Lift Barb. Są one wykonane z rozpuszczalnej substancji PDO (polidioksonon). PDO jest silnym syntetycznym włóknem składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych włókien (polifilament), które w określonym czasie rozpuszczają się w tkance. Nici są w pełni bezpieczne i wchłanialne przez organizm. Na podstawie badań klinicznych stwierdzono, że PDO pobudza w tkankach proces neokolagenezy, czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za jędrność skóry. Stymulacja fibroblastów pobudza z kolei syntezę elastyny – białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Działanie PDO powoduje również syntezę naturalnego kwasu hialuronowego niezbędnego do młodego wyglądu skóry. Nici First Lift Barb stanowią połączenie klasycznego zabiegu First Lift regenerującego skórę z zabiegiem Happy Lift pozwalającym na uzyskanie natychmiastowego efektu liftingującego.

Zdrowa i odmłodzona skóra

Nić First Lift Barb umieszczona jest w sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której zostaje wprowadzona w określone regiony twarzy. Dzięki haczykom umieszczonym na całej długości nici (są one integralną częścią nici i wykonane są z tego samego materiału co nić) pozwalają na osiągnięcie natychmiastowego efektu liftingującego. Podczas jednego, trwającego około 20 minut zabiegu podnosimy zarówno policzki, jak i linię żuchwy, uzyskując nie tylko uniesienie tkanek, ale także spłycenie bruzd nosowo-wargowych i linii marionetki.

Szybki i długotrwały efekt

Po wprowadzeniu nici PDO First Lift Barb efekt pojawia się natychmiast. Efekty z reguły utrzymują się do dwóch lat.

Czas zabiegu: 20-30 minut
Znieczulenie: miejscowe
Czas utrzymywania się efektów: około 2 lata

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, mogą wystąpić siniaczki i opuchlizna trwająca do 48 godzin.

Happy Lift – lifting małoinwazyjny

happy liftHappy Lift to innowacyjne nici wchłanialne do nieoperacyjnego liftingu twarzy i zupełnie nowy sposób na odzyskanie młodzieńczego wyglądu w krótkim czasie. Dzięki rewolucyjnej metodzie, polegającej na wprowadzaniu nici w tkankę podskórną, można w prosty i bezpieczny sposób walczyć z widocznymi oznakami starzenia się skóry – zwiotczeniem tkanek, zmarszczkami i brakiem elastyczności – zwłaszcza w okolicy brwi, oczu, policzków i żuchwy, bez potrzeby uciekania się do chirurgii plastycznej.

Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego – gwarantują natychmiastowy efekt, a przede wszystkim nie narażają pacjenta na powikłania i efekty uboczne. Ich zastosowanie jest niemal bezinwazyjne i nie pozostawia na twarzy żadnych widocznych śladów w postaci blizn.

Skuteczność nici Happy Lift jest równie wysoka, jak metod tradycyjnych. W przeciwieństwie do konwencjonalnych nici, produkty Happy Lift wykonane są z polikaprolaktonu – całkowicie bioresorbowalnego, miękkiego materiału, którego bezpieczeństwo zostało zatwierdzone przez Unię Europejska i Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków w Stanach Zjednoczonych. Happy Lift posiadają mikroskopijne haczyki o unikalnej długości oraz gęstości, które umożliwiają osiągnięcie efektu liftingu oraz ujędrnienia skóry. Wprowadzane pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. Dzięki temu, po implantacji zaczynają pełnić funkcję rusztowania dla zwiotczałej skóry, a efekt ujędrnienia skóry jest widoczny już zaraz po zabiegu.

Happy Lift posiadają znak jakości i bezpieczeństwa CE oraz pozwolenie na stosowanie wydane przez Ministerstwo Zdrowia i wiele innych instytucji na całym świecie. Różne rodzaje nici Happy Lift są dostosowane do kilku różnych technik zabiegu, wybieranych w zależności od miejsca implantacji na skórze pacjenta, jego potrzeb i oczekiwań.

Cały zabieg trwa zaledwie 15 do 40 minut. Może być przeprowadzony w gabinecie lekarskim lub w gabinecie medycyny estetycznej. Nici wprowadzane są pod skórę za pomocą specjalnych igieł podczas znieczulenia miejscowego. Po zabiegu wymagany jest krótki odpoczynek, po którym pacjenci mogą wrócić do swoich codziennych czynności. Rezultaty są widoczne natychmiast po zabiegu, a pełny efekt jest osiągany po 2-3 tygodniach. Powoli i stopniowo nici ulegają naturalnemu rozpuszczeniu w organizmie, co trwa od 12 do 15 miesięcy. Pozytywne efekty dla skóry utrzymują się przez okres od 5 do 6 lat. Zastosowanie nici Happy Lift jest zalecane szczególnie osobom w wieku od 30 do 60 lat, które chcą odmłodzić swoją twarz, a zarazem uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego.

Wskazania do zastosowania nici Happy Lift:

 • całościowy lifting twarzy
 • lifting czoła
 • lifting policzków
 • poprawa nawilżenia i elastyczności skóry

Meso Cogs

ZAAWANSOWANY LIFTING ROZPUSZCZALNYMI NIĆMI CHIRURGICZNYMI

Meso Cogs to nowe wchłanialne nici do zastosowania na całym ciele. Ich aplikacja jest szybka i bezbolesna, a efekty zabiegu widoczne są natychmiast po jego wykonaniu. Nici Meso Cogs są odpowiedzią na najbardziej uciążliwe problemy starzejącej się skóry. Poprawiają owal twarzy, korygują podwójny podbródek, unoszą brwi, kształtują biust, górną część ramion, pośladki, brzuch, wewnętrzną część ud, napinają też skórę po zabiegach liposukcji lub diecie. Dzięki nowoczesnej metodzie Fill Hydration, która pobudza fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych, Meso Cogs znakomicie wpływają na nawilżenie i poprawę elastyczności skóry. W efekcie twarz staje się promienna i pełna wigoru, zarówno zmarszczki mimiczne, jak i głębsze bruzdy zostają wygładzone.

nici
meso cogs

Meso Cogs są dłuższe niż pozostałe dostępne na rynku nici chirurgiczne. Mają 50 cm długości, 4/0 USP grubości oraz opatentowany system haczyków ułożonych w jedną stronę. Wykonane są z w pełni przyswajalnego polikaprolaktonu i są zakończone igłą do wprowadzania pod skórę. Nić może być dowolnie przycinana przez lekarza według potrzeb zabiegu, obszaru, techniki. Idealnie nadaje się do poprawy struktury większych obszarów na ciele.

Wskazania do zastosowania nici Meco Cogs:

 • kształtowanie owalu twarzy, piersi, górna część ramion, pośladki, wewnętrzna część ud, skóra atoniczna po zabiegu liposukcji lub diecie
 • zmarszczki twarzy, szyi, rąk, zmarszczki mimiczne, głębokie zmarszczki policzkowe, zmarszczki czołowe poprzeczne, rozjaśnianie skóry, zmarszczki mimiczne
 • ujędrnianie: podwójny podbródek, żuchwa, ramiona, brzuch, brwi

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących zabiegów z zakresu medycyny estetycznej wykonywanej w naszym gabinecie w Gdańsku, prosimy o kontakt telefoniczny.