Laserowa ginekologia estetyczna

Zabieg mało inwazyjny, a przynosi efekty zarezerwowane do tej pory dla leczenia chirurgicznego. Powód – laser frakcyjny CO2 (Edge ONE), który nadaje się zarówno do tzw. odmładzania pochwy, jak również do leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Efekty terapii frakcyjnej są rewelacyjne i długotrwałe. Nasza Klinika dysponuje najnowszej generacji laserem frakcyjnym Edge One CO2 firmy Jeisys.

Medycyna estetyczna coraz częściej odchodzi od skalpela w stronę mniej inwazyjnych zabiegów. Jeszcze do niedawna satysfakcjonujące efekty można było uzyskać wyłącznie dzięki operacjom. Obecnie zabieg przeprowadzony z wykorzystaniem lasera skutecznie ujędrnia i zwęża pochwę. Zabieg jest absolutnie bezpieczny, nie ma ryzyka powikłań, a Pacjentki nie wymagają pozabiegowej hospitalizacji.

EdgePulse wytwarza wysoką moc szczytową w bardzo krótkim czasie, co umożliwia szybką ablację skóry właściwej i naskórka. Każdy impuls lasera doprowadza także ciepło do skóry właściwej. Głębokie ogrzewanie powoduje natychmiastowy skurcz tkanki, co minimalizuje uszkodzenia naskórka i skraca czas regeneracji.

Zobacz film z animacją zabiegu ginekologii estetycznej

Zwężanie i rewitalizacja pochwy

Ginekologia_estetyczna

Po porodach, a także z uwagi na rozluźnione wraz z wiekiem i niedoborem estrogenów włókna kolagenowe pochwy (co najmniej połowa kobiet po menopauzie cierpi na Zespół Rozluźnienia Pochwy). Pochwa staje się wiotka, ściany mniej napięte, obniża się jej przednia ściana, często wraz z pęcherzem moczowym i cewką. Śluzówka pochwy staje się krucha, cienka podatna na urazy i infekcje. Zmniejsza to lub całkowicie eliminuje doznania seksualne, często też u partnera. Zwiększa częstość infekcji i upławów. Daje objawy suchości i świądu pochwy.

Wiązka lasera podgrzewa kolagen znajdujący się w tkankach zlokalizowanych u wejścia pochwy i w jej kanale. Kolagen w kontakcie z wyższą temperaturą ulega skurczeniu, jego włókna stają się krótkie i grube, co jednocześnie powoduje zmniejszanie się naświetlanych laserem tkanek, bardziej przez to napiętych i elastycznych. Ten rodzaj oddziaływania lasera specjaliści nazywają fototermicznym, nieablacyjnym napięciem i obkurczeniem pochwy. Innymi słowy, pochwa staje się ciaśniejsza.

Znieczulenie niewymagane.

Nietrzymanie moczu

Znaczna część kobiet po porodach naturalnych ma, lub będzie miała, problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Objawy narastają po porodach, nasilają się z upływem lat. Bardzo często są dziedziczone. Problem wysiłkowego nietrzymania moczu dotyka również Pacjentek, które nie rodziły lub rodziły przez cięcie cesarskie.

Problem jest częstym schorzeniem i dotyczy około 3-5 milionów kobiet w Polsce. W grupie kobiet po trzydziestce odsetek ten może wzrosnąć do 30%, a po pięćdziesiątce – do prawie 60%.
Zabieg wygląda dokładnie tak samo, jak zwężanie pochwy z tą różnicą, że wiązka lasera skierowana jest na tkanki pod cewką moczową.

Znieczulenie nie jest wymagane.

Rewitalizacja krocza

Wraz wiekiem, przebytymi porodami i urazami, krocze staje się wiotkie i podobnie pokryte zmarszczkami, jak skóra twarzy dłoni czy szyi. Dla części pacjentek staje się to problemem zwłaszcza przy zmianie partnera.

Po użyciu lasera Edge One następuje ponowne napięcie kolagenu. Efekt jest naprawdę zadawalający.

Na 2 godziny przed zabiegiem zaleca się zastosowanie na kroczę maści Emla i przykrycia folią. Zmniejsza to znacznie dolegliwości bólowe.

Dla kogo przeznaczone są te zabiegi?

Laserowy zabieg ginekologiczny jest zupełnie bezbolesny i trwa około 10-30 minut. Po przeprowadzeniu zabiegu kobieta może wrócić do domu, do codziennych czynności. Przez tydzień po zabiegu, niewskazane jest dźwiganie ciężarów, zażywanie gorących kąpieli lub uprawianie seksu. Jednak oprócz wymienionych aktywności kobieta może normalnie funkcjonować.

Jakie korzyści płyną z laserowego zabiegu ginekologicznego?

Zabieg poprawia kondycję pochwy. Niweluje luźność wywołaną porodem lub okresem menopauzy. Obkurczenie pochwy znacznie poprawia samopoczucie kobiety. Doskonale wpływa również na jakość życia seksualnego. Zapobiega wysiłkowemu nietrzymaniu moczu.

Zabieg przeznaczony jest dla kobiet, które borykają się z problemem luźności pochwy lub innymi zmianami spowodowanymi przez przebyte porody albo menopauzę. Wskazaniem do zabiegu jest także obniżenie jakości doznań seksualnych lub wręcz brak możliwości osiągnięcia satysfakcji seksualnej oraz wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Przeciwwskazania:

  • Menstruacja
  • Infekcja w obrębie pochwy
  • Niezdiagnozowane krwawienie
  • Przyjmowanie leków wrażliwych na promieniowanie.

Liczba potrzebnych zabiegów

Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, choć do każdego przypadku należy podejść indywidualnie. Jeżeli stopień rozciągnięcia tkanek jest dość wysoki, a kobieta po pierwszym zabiegu nie jest w pełni usatysfakcjonowana – proces obkurczania pochwy za pomocą lasera należy powtórzyć po około miesięcznej – dwumiesięcznej przerwie.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, jednak warunkiem przystąpienia do niego jest aktualne badanie cytologiczne.

Koszt zabiegu

  • laserowe leczenie nietrzymania moczu – 1500 zł
  • leczenie zespołu poluzowanej pochwy po porodzie – 2500 zł
  • leczenie suchości i atrofii pochwy – 2500 zł
  • odmładzanie ścianek pochwy, sromu i krocza – 2500 zł