Kriolipoliza – odchudzanie przez zamrażanie

Kriolipoliza to nowoczesna, skuteczna i bezbolesna metoda odchudzania poprzez zamrażanie. Najnowsze urządzenie CoolTech wykorzystuje tę metodę, której nazwa pochodzi od „krio” – lodowaty i lipoliza” – chemiczny rozkład tłuszczu. Dzięki nowoczesnej technologii wykonywanej za pomocą urządzenia CoolTech możliwe jest modelowanie sylwetki bez użycia skalpela.

krio

W jaki sposób działa CoolTech?

Trwała redukcja tkanki tłuszczowej jest wynikiem długotrwałego (70 minut) schłodzenia komórek tłuszczowych do temperatury minus 6 do minus 8 stopni C. Chłodzenie tkanki tłuszczowej, odbywające się pod pełną kontrolą zaawansowanych systemów urządzenia CoolTech, prowadzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych, które następnie są eliminowanie z organizmu w drodze standardowych procesów metabolicznych.

Wskazania:

 • redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą kriolipolizy
 • usuwanie lokalnych akumulacji tłuszczowych
 • modelowanie sylwetki

Zalety kriolipolizy CoolTech:

 • trwałe efekty już po pierwszym zabiegu, nawet do 30% mniej komórek tłuszczowych,
 • proces redukowania tkanki tłuszczowej jest bezinwazyjny oraz oparty o naturalne procesy metaboliczne,
 • dwa niezależnie sterowane głowice oszczędzają twój czas,
 • -8°C i 70 minut zabiegu dla optymalnych rezultatów,
 • posiada status Urządzenia Medycznego, co gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo,
 • urządzenie wyróżnia się unikalną konstrukcją głowic, wydajnymi generatorami zimna oraz silną pomp podciśnienia,
 • wyposażone jest w specjalne wkładki, którymi można dostosować głowice do mniejszych obszarów.

Warunkiem skutecznego i bezpiecznego wykonania kriolipolizy jest: schłodzenie tkanki tłuszczowej do temperatury minus 8 stopni, utrzymanie żądanej temperatury w tkance tłuszczowej przez 70 minut, wyizolowanie obszaru zabiegu poprzez wykorzystanie podciśnienia, skuteczna ochrona powierzchni skóry przed odmrożeniem.

Etapy zabiegu:

 • kwalifikacja do zabiegu – zabieg poprzedzony jest konsultacją na której odpowiadamy na pytania, wyjaśniamy istotę zabiegu, wykluczamy przeciwwskazania, oceniamy grubość tkanki, wykonujemy pomiary, kwalifikujemy do zabiegu.
 • proces zassania – na miejsce zabiegowe przykładana jest specjalna membrana przeciwodmrożeniowa z żelem, która chroni przed odmrożeniem. Na tak przygotowany obszar przykładana jest głowica chłodząca. Intensywne podciśnienie zasysa skórę oraz tkanki podskórne. Zassanie tkanki jest bardzo istotne, ponieważ pozwala na precyzyjne aplikowanie niskiej temperatury wprost do tkanki tłuszczowej. Jednocześnie efekt podciśnienia powoduje ograniczenie cyrkulacji krwi w obszarze zabiegu, co znacznie podnosi jego skuteczność i niweluje bolesność.
 • proces chłodzenia tkanek oparty jest o metalowe elementy w środku głowicy i generatory zimna znajdujące się w głównym module. Dwa bardzo wydajne generatory zimna (osobny dla każdej głowicy) powodują bardzo szybki spadek temperatury w tkance tłuszczowej do minus 8 stopni. Oznacza to, iż praktycznie zaraz po rozpoczęciu zabiegu osiągana jest temperatura docelowa, a 100% czasu wykorzystane jest na kriolipolizę. Połączenie podciśnienia i bieżącego monitorowania temperatury tkanki pozwala na wybiórcze uszkodzenie komórek tłuszczowych, przy jednoczesnym uniknięciu uszkodzenia komórek skóry właściwej.
 • faza metabolizmu. Poddane działaniu niskiej temperatury komórki tłuszczowe ulegają uszkodzeniu. W miejscu zabiegu powstaje stan zapalny. Organizm reagując na zapalenie tkanki uruchamia proces utylizacji, który w czasie od 6 do 12 tygodni doprowadza do definitywnego usunięcia uszkodzonych komórek w sposób naturalny z organizmu.

Po zakończeniu zabiegu CoolTech od razu możesz wracasz do swoich zajęć!

przebieg

Dla kogo jest zabieg?

Usuwanie tkanki tłuszczowej metodą CoolTech zaleca się przede wszystkim osobom, które pomimo diet i ćwiczeń nie mogą pozbyć się zbędnego, nieestetycznego tłuszczu z newralgicznych obszarów ciała:

 • boczki,
 • brzuch,
 • ramiona,
 • wewnętrzna część ud,
 • biodra i plecy.

Każdy zabieg zamrażania tłuszczu poprzedzony jest konsultacją. Podczas spotkania lekarz odpowie na wszelkie pytania i rozwieje jakiekolwiek wątpliwości.

Co się dzieje w trakcie zabiegu?

Obszar ciała, na którym wykonywany jest zabieg przykrywany jest specjalną nakładką żelową, która ma dodatkowo chronić skórę. W czasie działania maszyny CoolTech nadmiar tkanki tłuszczowej jest umieszczony między dwoma panelami chłodzącymi. Podczas zabiegu odchudzania przez zamrażanie pacjent odczuwa lekki chłód i delikatne, bezbolesne zassanie skóry, czyli jej naciągnięcie. Po pewnym czasie obszar ciała poddanego kriolipolizie staje się odrętwiały. Po zabiegu istnieje możliwość pojawienia się zaczerwienienia w miejscu, w którym głowica dotykała skóry oraz siniaki przede wszystkim u osób, które mają tendencję do pękania naczynek. U osób z charakterystyczną luźną tkanką i u kobiet, które urodziły dzieci możliwe jest miejscowe przymrożenie naskórka, które jest przejściowe i ustępuje w przeciągu 7 dni.

Czy zabieg boli?

Zabieg jest nieinwazyjny, dyskomfort odczuwa się w ciągu kilkudziesięciu początkowych sekund – podczas zasysania fałdy skóry, potem jest bezbolesny do tego stopnia, że można czytać książkę lub pracować na laptopie.
Po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia i siniaki, a także kilkudniowe uczucie dyskomfortu. W przypadku niektórych pacjentów może też wystąpić osłabienie czucia w obszarze skóry poddanej zabiegowi.

Co się dzieje po zabiegu?

Rezultaty nie są widoczne od razu. Trzeba czekać kilka miesięcy, aby organizm pozbył się uszkodzonych podczas zabiegu komórek tłuszczowych. Są one usuwane z ciała powoli, w trakcie procesu metabolicznego organizmu. Dopiero po czterech miesiącach można oglądać finalny efekt zabiegu.

Zabieg jest bezinwazyjny i w żaden sposób nie oddziałuje na wzrost poziomu cholesterolu.

Ile zabiegów należy wykonać?

Zabieg można powtórzyć:

 • po 4-6 tygodniach – na ten sam obszar ciała,
 • po 2 tygodniach – na inny obszar ciała.

Efekty:

Badania potwierdzają, że redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą urządzenia wykorzystującego metodę kriolipolizy jest bardzo skuteczna, bezinwazyjna, a co najważniejsze daje trwałe efekty. Komórki tłuszczowe znajdujące się w organizmie człowieka są bardzo wrażliwe na zimno i już w temperaturze 0 stopni ulegają zniszczeniu. Pierwsze efekty zabiegu zauważalne są po około 4 dniach, kiedy to tkanka tłuszczowa rozluźnia się. Na bardziej widoczne i ponadprzeciętne efekty odchudzania bez skalpela trzeba czekać od jednego do kilku miesięcy, aby organizm usunął z organizmu uszkodzone komórki tłuszczowe. Najbardziej istotną informacją dla naszych pacjentów jest fakt, że efektem końcowym kuracji jest redukcja tkanki tłuszczowej nawet o 25-45%, co oznacza stratę nawet kilku centymetrów. Należy pamiętać, aby po zabiegu nie przytyć, ponieważ uniemożliwi to zauważenie oczekiwanych efektów.

wynik1
wynik2
wynik3