Body Jet – liposukcja, lipofilling, lipoplastyka

Są pewne obszary ciała, które są nieczułe na próby ich modelowania. Jednym z nich jest np. brzuch. Wiele osób stara się walczyć z nieestetycznymi fałdkami tłuszczu, jednak żadne podejmowane w kierunku ich likwidacji wysiłki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. W takich przypadkach warto zastanowić się nad skorzystaniem z zabiegu liposukcji brzucha (lub innej, problematycznej części ciała) metodą body Jet.

Body Jet jest nową, innowacyjną metodą trwałego usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej. Wykorzystuje nowatorską metodę liposukcji strumieniem wodnym (WAL: water-jet assisted liposuction).
Zabieg mniej inwazyjny od tradycyjnej liposukcji umożliwia osiągnięcie lepszych efektów. Unikalną zaletą Body Jet jest dostarczanie wysokiej jakości komórek tłuszczowych gotowych do dalszej implantacji (lipofilling). Cecha ta powoduje, że Body Jet jest bardzo interesującą metodą dla osób pragnących jednocześnie usunąć niechcianą tkankę tłuszczową i wykorzystać ją do trwałego wymodelowania innych obszarów ciała, np. piersi.

Wskazania do zabiegu Body Jet

  • Liposukcja: nadmiar miejscowy tkanki tłuszczowej – brzuch, biodra, uda, wewnętrzne i zewnętrzne, kolana, ramiona, talia.
  • Implantacja komórek tłuszczowych do modelowania ciała: niewielkie piersi, niektóre nierówności ciała, wąskie łydki.
  • Implantacja komórek tłuszczowych w obrębie twarzy: zapadnięte policzki, głębokie bruzdy nosowo-wargowe, asymetria twarzy.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Body Jet
Cukrzyca, niewydolność nerek lub wątroby, nadciśnienie, choroby serca, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby autoimmunoagresji.

Liposukcja Body Jet
Body Jet wykorzystuje innowacyjną metodę liposukcji strumieniem wodnym (ang. WAL: water-jet assisted liposuction). Polega ona na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem wodnym. Podczas zabiegu poprzez niewielkie nacięcie w skórze lekarz wprowadza w tkankę tłuszczową kaniulę z cienkim, ukierunkowanym pulsującym strumieniem roztworu w kształcie wachlarza. Strumień płynu wnika w przestrzeń międzykomórkową, rozluźnia jej strukturę nie niszcząc przy tym bardziej włóknistych struktur, takich jak tkanka łączna, nerwy czy naczynia krwionośne. Jego moc jest podobna do silnego strumienia prysznicowego, w związku z czym nie wywołuje efektu ‘rozrywania’ tkanki. Podczas infiltracji lekarz wykonuje kaniulą łagodne ruchy podobne do ruchu smyczka, a kaniula z łatwością prześlizguje się przez tkankę uwalniając komórki tłuszczowe przeznaczone do usunięcia. Płynna praca lekarza, bez stosowania siły, zapewnia bezpieczny i całkowicie atraumatyczny przebieg zabiegu. Ruch kaniuli odbywa się w ten sposób, że to płyn wskazuje drogę, a kaniula podąża za nim i penetruje zemulgowaną tkankę tłuszczową. Struktury funkcjonalne takie jak nerwy i naczynia krwionośne są przemieszczane przez strumień i w ten sposób nie doznają uszkodzeń mechanicznych. Płyn wraz z wypłukanymi komórkami tłuszczowymi jest następnie usuwany tą samą kaniulą. Dzięki temu aplikowany płyn nie gromadzi się w tkance i nie wywołuje obrzęku. Moc strumienia oraz siła ssania może być regulowana i dostosowana do różnej struktury tkanki tłuszczowej. Dzięki delikatnemu działaniu Body Jet zabiegu utrata krwi podczas zabiegu jest minimalna.

bodyjet

Unikalną zaletą Body Jet jest dostarczanie wysokiej jakości komórek tłuszczowych pobranych podczas liposukcji, które można podać w inne miejsca organizmu. Body-Jet bardzo delikatnie wypłukuje komórki tłuszczowe. Po odfiltrowaniu uszkodzonych, otrzymujemy dużą ilość w pełni sprawnych komórek tłuszczowych, które podajemy w inne, wybrane miejsca. Typowo są to piersi oraz twarz. Lipofilling stosuje się również do wyrównywania nierówności i ubytków oraz modelowania kształtu ciała.

Kluczowym czynnikiem powodzenia implantacji tłuszczu jest uzyskanie odpowiedniej ilości nieuszkodzonych komórek tłuszczowych, następnie podanie ich w taki sposób, by organizm mógł je przyjąć i zaadoptować. Możliwość pobrania dużej ilości komórek tłuszczowych z jednego miejsca i podania go w inne wyróżnia Body Jet spośród innych metod liposukcji.

Lipofilling Body Jet – wypełnianie tłuszczem autologicznym
Unikalną zaletą Body Jet jest dostarczanie wysokiej jakości komórek tłuszczowych pobranych podczas liposukcji, które można podać w inne miejsca organizmu. Body-Jet bardzo delikatnie wypłukuje komórki tłuszczowe. Po odfiltrowaniu uszkodzonych, otrzymujemy dużą ilość w pełni sprawnych komórek tłuszczowych, które podajemy w inne, wybrane miejsca. Typowo są to piersi oraz twarz. Lipofilling stosuje się również do wyrównywania nierówności i ubytków oraz modelowania kształtu ciała.

Kluczowym czynnikiem powodzenia przeszczepu tłuszczu jest uzyskanie odpowiedniej ilości nieuszkodzonych komórek tłuszczowych, następnie podanie ich w taki sposób, by organizm mógł je przyjąć i zaadoptować. Możliwość pobrania dużej ilości komórek tłuszczowych z jednego miejsca i podania go w inne wyróżnia Body Jet spośród innych metod liposukcji.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z usług gabinetu dr Pernak i zapoznania się z całą ofertą wykonywanych u nas zabiegów, nie tylko z zakresu medycyny estetycznej, ale i chirurgii plastycznej.