Konsultacje endokrynologiczne i kardiologiczne

Zapraszamy na konsultacje endokrynologiczne i kardiologiczne u doktor Doroty Cholewińskiej.

Pani Doktor jest bardzo doświadczonym specjalistą endokrynologiem i kardiologiem, od wielu lat pracuje w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

W naszym gabinecie uzyskacie Państwo nie tylko pomoc specjalisty, ale wykonacie również kompleksowe badania USG, EKG oraz badania laboratoryjne potrzebne do postawienia właściwej diagnozy.

Aby umówić wizytę prosimy o telefon pod nr 500 600 502.
Koszt konsultacji: 120 zł.


Badania ultrasonograficzne

Oferujemy szeroki zakres badań USG:


Poza zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w naszym gabinecie oferujemy szeroki zakres badań USG.

Poniżej znajdą Państwo szczegóły na temat wykonywanych przez nas badań USG. Warto się z nimi zapoznać w celu dobrania typu badania dostosowanego do Państwa potrzeb.

USG jamy brzusznej

USG jamy brzusznej oraz USG Doppler naczyń w obrębie jamy brzusznej

Badanie ultrasonograficzne (USG brzucha) jest najbardziej popularną, łatwo dostępną i mającą szerokie zastosowanie metodą w diagnostyce chorób jamy brzusznej.

USG jest całkowicie bezpieczne, bezbolesne i nie ma przeciwwskazań co do częstotliwości jego wykonywania, może być przeprowadzane w krótkich odstępach czasowych.

Badanie USG nie wymaga skomplikowanego przygotowania, daje możliwość szybkiej oceny stanów narządów jamy brzusznej i postawienia diagnozy już w trakcie wykonywania badania.

Największą przeszkodą w prawidłowej ocenie narządów jamy brzusznej jest zaleganie treści pokarmowej i gazu w żołądku, dwunastnicy i jelitach.

Najważniejsze punkty diagnostyczne:

 • wątroba, pęcherzyk i drogi żółciowe (ocena kształtu, wielkości, struktury miąższu oraz naczyń wewnątrzwątrobowych, obecność zmian ogniskowych w wątrobie np. torbieli, guzów, ropni);
 • pęcherzyk żółciowy (badanie obecności kamieni, guzów; ostrego i przewlekłego zapalenia);
 • trzustka (badanie obecności torbieli, nowotworów oraz ostrego lub przewlekłego zapalenia);
 • śledziona (ocena wielkości, budowy miąższu, zmiany patologiczne lub pourazowe narządu np. torbiele, zwapnienia, ropnie);
 • przewód pokarmowy (ocena kształtu, wielkości oraz badanie zmian patologicznych w obrębie: żołądka, dwunastnicy, jelita cienkiego i grubego);
 • nerki i pola nadnerczowe (ocena prawidłowości kształtu, wielkości, rozpoznawanie wad wrodzonych i zaburzeń pracy nerek, obecność zmian guzowych, kamieni, zastoju moczu (wodonercze);
 • naczynia krwionośne zaotrzewnowe (patologie aorty brzusznej, tętniaki, drożność żył);
 • śródbrzusze i węzły chłonne (badanie zmian patologicznych).

Przygotowanie do badania, o ile lekarz nie zaleci inaczej:

 • badanie należy wykonywać na czczo – co najmniej 6 godzin przed badaniem nie można nic jeść, dopuszcza się picie niegazowanej wody
 • nie należy też żuć gumy ani palić papierosów
 • pacjenci przyjmujący leki – mogą to zrobić, popijając je niegazowaną wodą, nie później jednak, niż 1 godzinę przed badaniem
 • pacjenci z tendencją do wzdęć – powinni zachować lekkostrawną dietę już dwa dni przed badaniem – w dniu poprzedzającym badanie należy przyjmować Simetigast Forte, 1 kapsułka wieczorem i 1 kapsułka rano w dniu badania lub Espumisan 3 x dziennie po 3 do 4 kapsułek (środek odgazowujący – dostępny w aptece bez recepty).

Na badanie należy (w miarę możliwości) przynieść wyniki poprzednich badań USG danej okolicy, lub wyniki innych badan – dotyczących tego problemu.

Badanie jest niebolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania (nawet w ciąży).

USG piersi

Badanie USG piersi nie wymaga żadnego przygotowania i można je wykonać w dowolnej fazie cyklu miesięcznego, o ile lekarz kierujący nie wyznaczył inaczej (w takiej sytuacji na badanie należy się zgłosić we wskazanej fazie cyklu).

Jedynie u kobiet, które skarżą się na tkliwość piersi przed miesiączką, zaleca się wykonanie tego badania w pierwszej połowie cyklu.

Na badanie należy koniecznie przynieść wyniki poprzednich badań usg i mammografii.

W warunkach prawidłowych badanie jest niebolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania (nawet w okresie ciąży, czy karmienia piersią).

USG tarczycy

Badanie USG tarczycy – najprostsze badanie obrazowe tarczycy. Jest to badanie bezbolesne, umożliwiające ocenę gruczołu tarczowego i innych struktur znajdujących się na szyi (takich jak: węzły chłonne, naczynia krwionośne). W badaniu ocenia się miąższ, wymiary narządu, a w przypadku wykrycia zmian ogniskowych – budowę (guzek lity, torbiel) i lokalizacji oraz ewentualnie naciekania naczyń.

Badanie nie wymaga żadnego przygotowania. Na badanie należy (w miarę możliwości) przynieść wyniki poprzednich badań USG lub badań scyntygraficznych tarczycy. Wskazane jest również przyniesienie wyników badań poziomu hormonów tarczycy i TSH (jeśli były wykonywane).

Badanie jest niebolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania.

USG Doppler naczyń obwodowych

USG met. Dopplera jest badaniem ultrasonograficznym wykorzystującym tzw. zjawisko Dopplera. Badanie to jest niezastąpione w diagnostyce zaburzeń układu krążenia i oceny jego drożności. Podczas badania lekarz analizuje zmiany częstotliwości fali dźwiękowej odbijającej się od ruchomej przeszkody, jaką w organizmie człowieka zasadniczo jest krew. Zachowanie się przepływu krwi w naczyniach tętniczych i żylnych (zmiany prędkości) odzwierciedla wewnętrzny stan naczyń i podlega dokładnej analizie lekarskiej.

Badanie nie wymaga żadnego przygotowania. Na badanie należy (w miarę możliwości) przynieść wyniki poprzednich badań USG danej okolicy. Badanie jest niebolesne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą gabinetu dr Pernak. Poza badaniami USG mogą Państwo poddać się u nas zabiegom z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Wśród naszych specjalistów znajdą też Państwo wykwalifikowanych dentystów, którzy pomogą Państwu w problemach związanych z uzębieniem.